Zmiana harmonogramu spłaty autokredytu

Decydując się na zaciągnięcie kredytu samochodowego, musimy liczyć się z wieloma rzeczami. Przede wszystkim oczywiście na względzie powinniśmy mieć to, by zobowiązanie spłacić w termonie, a jeśli istnieje takowa możliwość – to nawet i wcześniej. Przeważnie harmonogram płacenia rat współgra z terminem naszej wypłaty – to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie.

Gdy wypłata pojawia się na naszym koncie, mamy stuprocentową gwarancję, że środki potrzebne na opłacenie raty (Webfin.pl) mamy zabezpieczone. Może się jednak zdarzyć tak – a jest to rzecz, na którą nie mamy wpływu, że pracodawca z różnych względów zmieni nam termin wypłaty. My zaś w dalszym ciągu byśmy chcieli, aby pokrywał się on z terminem płacenia raty. Co możemy wówczas zrobić? Nie pozostaje nam nic innego jak udać się do banku ze stosownym wnioskiem. Ale uwaga – niewiele osób wie o tym, że niektóre banki naliczają za to dodatkowe opłaty, w niektórych przypadkach są one dość znaczące. To narazi nas na wydatki, na które wcześniej nie byliśmy przygotowani. Najgorzej, jeśli już sobie wszystko zaplanowaliśmy – takie niespodzianki burzą tymczasem owe plany.

Dlatego też przed podpisaniem z bankiem umowy o kredyt samochodowy (czy jakikolwiek inny) powinniśmy koniecznie zasięgnąć informacji w powyższej kwestii. Banki nie mają prawa ukrywać przed nami takich rzeczy, ale w praktyce jest tak, że jeśli sami o coś nie zapytamy, nie mamy co liczyć na to, że bank wykaże się inicjatywą (chociaż teoretycznie powinien to uczynić z własnej woli).

Dodaj komentarz