Tak zwane pożyczki dla zadłużonych bez bik

Jeśli kiedykolwiek pożyczałeś już pieniądze z banku to doskonale zdajesz sobie sprawę z tego z iloma dokumentami trzeba udać się do placówki, czego pracownicy banku od nas będą wymagali.

Nie każdemu taka papierologia się podoba. Dlatego też wiele osób wybiera zamiast tradycyjnych pożyczek bankowych te udzielane przez instytucje oraz firmy pozabankowe. Są to tak zwane pożyczki dla zadłużonych bez weryfikacji w bik (Finansowy-swiat.pl). Co nas składania prócz mniejszej ilości dokumentów do tego, żeby sięgnąć po pożyczki pozabankowe? Przede wszystkim fakt, że są one bardzo często udzielane drogą elektroniczną, czyli on-line, albo też pracownik instytucji finansowej przychodzi do nas do mieszkania czy domu, nie musimy biegać po mieście w poszukiwaniu placówki bankowej, stać w kolejce itp.

Tym samym pożyczka pozabankowa jest po prostu wygodniejsza. Co więcej również szybsza. Skoro dokumentów jest mniej, całość odbywa się on-line, to proces udzielania pożyczki, weryfikacji zgłoszonego wniosku jest niezwykle szybki. Co więcej, w przypadku pożyczek pozabankowych udzielanych przez osoby prywatne, które noszą nazwę pożyczek społecznościowych, istnieje możliwość negocjowania nie tylko terminu spłaty pożyczki, ale również wysokości oprocentowania. Tym samym pożyczka pozabankowa może być dla nas korzystniejsza aniżeli w banku.

Oczywiście w przypadku pożyczek społecznościowych warto korzystać z serwisów pośredniczących w transakcjach między osobami prywatnymi, tak dla bezpieczeństwa. Jakiej pożyczki byśmy nie zaciągnęli to zasada i tak jest tylko jedna, żeby ją spłacać w terminie.

Dodaj komentarz