Praca zawodowa i ciąża

Dobra praca jest skarbem – to nie ulega wątpliwości szczególnie w dzisiejszych czasach. Każdy normalny człowiek dba o to, żeby starannie wykonywać swoje zadania i nie narażać się szefowi. Dlatego nie ma się co dziwić, że niejednokrotnie kobiety obawiają się urodzić dziecko, bo niejako taki stan rzeczy spowoduje lub może spowodować utrudnienia dla pracodawcy.

 

Jeśli ktoś ma szczególnie odpowiedzialne stanowisko, to faktycznie ciąża może być realnym problemem. Jak podejść zatem do sprawy ze zdrowym rozsądkiem, tak aby nie wpaść w skrajność i np. nie poświęcić się z tego powodu tylko pracy ? Oczywiście każda sytuacja jest indywidualna, ale wydaje się, że zawsze podstawą powinna być rozmowa z szefem. Bez wątpienia rozmowa jest lepsza niż postawienie pracodawcy przed faktem dokonanym. Z ostatnich moich obserwacji mogę stwierdzić, że wszystkie przypadki jakie znam urodzenia dziecka przez kobiety na wysokich stanowiskach, nie przyniosły żadnych negatywnych skutków – panie wróciły do pracy bez problemów.

Dla kobiet pracujących można znaleźć w internecie coraz więcej porad i miejsc gdzie mogą się spotykać i dyskutować o swoim szczęściu lub problemach. Możemy polecić na przykład całkiem przyzwoite forum dla kobiet w ciąży (Rodzinko.pl) i tam rzeczywiście jest zgrana społeczność pań, których najważniejszym tematem w życiu są dzieci, rodzina i oczywiście ciąża.

Dodaj komentarz