Pomysł na biznes – kredyty

Otworzenie własnej firmy wiąże się praktycznie w każdym wypadku z wydatkami. Jeśli ma być to działalność z prawdziwego zdarzenia, to wielkość inwestycji często jest większa niż możliwości finansowe przedsiębiorcy. Na szczęście obecnie jest przynajmniej kilka możliwości zdobycia pieniędzy na własną działalność.

Najbardziej popularnym i najczęściej wybieranym sposobem na realizację celu jest oczywiście kredyt bankowy. Niestety, obecnie jednak załatwienie kredytowania nowej działalności nie jest takie proste. Banki doświadczone wieloma problemami podczas ostatniego okresu czasu w wielu przypadkach zaprzestały pożyczania pieniędzy nowym firmom. W takich przypadkach nie pomoże nawet najlepszy pomysł na biznes wsparty mocnym biznesplanem.

Kredyty i  pożyczki pozabankowe dla polskich firm (Capital.waw.pl) są dostępne, ale dla tych, które już posiadają ugruntowaną pozycję na rynku co jest dodatkową gwarancją spłaty zobowiązania. Na szczęście są także inne możliwości finansowania rozwijającej się firmy. Przykładowo bezrobotni mogą otrzymać z urzędu pracy bezzwrotną pożyczkę właśnie na otworzenie własnej działalności gospodarczej. Dla wszystkich innych dostępne są dotacje z Unii Europejskiej. Wprawdzie procedura ubiegania się o takie pieniądze nie jest prosta, ale bez wątpienia warta zachodu. Mimo panującego jeszcze kryzysu można zdobyć fundusze na własną firmę.

Dodaj komentarz