O czym pamiętać, zaciągając autokredyt?

O czym powinna pamiętać osoba nosząca się z zamiarem zaciągnięcia kredytu samochodowego? Przede wszystkim o tym, że jest to zobowiązanie, z którego należy się wywiązać w terminie. W przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z konsekwencjami. Nie dość, że bank odbierze takiemu kierowcy samochód, to jeszcze na dodatek przekaże stosowną adnotację do Biura Informacji Kredytowej.

To zaś oznacza, że przez kilka lat uzyskanie w którymkolwiek z banków jakiegokolwiek kredytu będzie bardzo dużym problemem. Ponadto nie wolno zapominać o tym, że kredyty samochodowe wymagają dość specyficznych zabezpieczeń, żeby wspomnieć o zastawie rejestrowym, depozycie karty pojazdu, cesji praw z polisy AC czy o przewłaszczeniu. Ich ustanowienie wymaga nie tylko czasu. Potrzebne są na to również pieniądze, które kierowca musi wyłożyć z własnej kieszeni. Trzeba zatem mieć zabezpieczone odpowiednie środki na ten cel. Przy wyborze oferty kredytowej trzeba zwracać uwagę na rozmaite aspekty – większość osób skupia się tylko na oprocentowaniu, zapominając o tym, ze autokredyt to także i szereg innych opłat.

Banki dając kredyt samochodowy bez żadnych zaświadczeń (Kredytsamochodowy.blogx.pl) naliczają prowizje, żądają wykupienia ubezpieczenia zobowiązania, czasami każą sobie płacić za samo rozpatrzenie wniosku (bez względu na to jaka decyzja zapada, negatywna czy pozytywna) czy za wcześniejszą spłatę długu (w całości lub czesiowo). Nie sposób też pominąć własnych możliwości finansowych – niejednokrotnie kierowcy przeceniają te możliwości, co potem nigdy nie kończy się dla nich zbyt fortunnie.

Dodaj komentarz