Muzyka i praca

Muzyka to naprawdę ciężka praca i jeśli ktoś myśli, że to jest sielanka to jest w ogromnym błędzie. Przecież żeby skomponowac jakąś piosenkę to trzeba się naprawdę mocno wysilić. Dodatkowo jeśli to ma być wielki przebój to już całkiem trzeba wysilić swoje szare komórki i wszystko ładnie zaaranżować.

Jeśli już uda nam się zaistnieć i wylansowac jakiś przebój to wtedy dopiero zaczyna się najcięższa harówka. Topowe zespoły potrafią zagrac nawet trzysta koncertów miesięcznie i okazuje się, że muzyka rockowa polecana na forum (Rockowisko.pl) dla nich to już nie jest tylko pasja, ale także wyczerpująca praca. Nierzadko taki koncert trwa nawet dwie godziny i potrafi wyczerpac najbardziej nawet odporny i zapalony do pracy organizm. Muzyka to przyjemność, ale potrafi także wykończyć psychicznie oraz fizycznie każdego kto zajmuje się tym zawodowo.

Ja jako amator w wieku kilkunastu lat także trochę koncertowałem i wiem ile energii kosztuje każdy występ. Możemy oczywiście traktować to ulgowo i nie działać na pełnych obrotach, ale wtedy ciężko mówić o sukcesie i o zarabianiu naprawde dużych pieniędzy. Muzyka to praca jak każda inna i jeśli zajmiemy się nią profesjonalnie to możemy liczyć na efekty i to konkretne, a nie na jakąś tam zapomogę, która na nic konkretnego nam nie wystarczy. Najlepiej jest , gdy mamy tak wielką wenę, że wystarcza nam na granie koncertów i komponowanie następnych przebojów i prawdziwych hitów.

Dodaj komentarz