Metody spłacania kredytu samochodowego

Kredyt samochodowy spłacać możemy na kilka sposobów. Wszystko w tym momencie uzależnione jest od tego, jakimi możliwościami finansowymi dysponujemy. Do wyboru mamy trzy opcje, a mianowicie raty równe, raty malejące oraz kredyt balonowy. Raty równe są najlepsze dla tych osób, którym zależy na precyzyjnym planowaniu domowych wydatków. Jest to możliwe dzięki temu, że wysokość raty jest zawsze taka sama.

Kredyty samochodowy warunki (Szybka-pozyczka.net.pl) w tej właśnie formie zwykle mają maksymalny okres spłaty – jak jest on długi, to już zależy od wielu czynników. Może on wynieść nawet i 10 lat. Raty malejące wybierają zazwyczaj te osoby, które wiedzą, że spłacą kredyt wcześniej niż przewiduje to termin zapisany w umowie. Najbardziej charakterystyczną cechą rat malejących jest ich znacząca wysokość w pierwszej fazie okresu kredytowania. Część kapitałowa ma w nich przewagę nad odsetkową, dzięki czemu zadłużenie szybciej topnieje. Jeśli jednak ktoś nie posiada dochodów na naprawdę wysokim poziomie, pierwsze raty mogą okazać się dla niego stanowczo za dużym obciążeniem (nie bez powodu zresztą banki wymagają tutaj większej zdolności kredytowej).

Jeszcze innym rozwiązaniem dla osób dobrze sytuowanych materialnie jest kredyt balonowy określany także często mianem kredytu 50/50. Dotyczy on wyłącznie nowych samochodów, zaś polega na tym, że w momencie zakupu pojazdu płaci się tylko połowę jego wartości. Druga część jest uiszczana na przykład po roku. Z tego rodzaju ofertami najczęściej mamy do czynienia w salonach samochodowych.

Dodaj komentarz