Jak zostać dziennikarzem

Jest duża grupa osób, która lubi pisać, poznawać świat i dzielić się tymi informacjami z innymi. Jednak pisza gdzieś tam dla siebie na blogach i nie wiedza jak można zostac prawdziwym dziennikarzem. Czasem warto zacząć od jakiejś jednej kategorii i starac się pisać artykuły o tym. Można zacząć od muzyki i filmów. Warto na początek zadać sobie pytanie.

Co nas przyciąga do kina? Myślę, że na pewno chęć spędzenia miło czasu, z przyjaciółmi bądź z partnerem. Na pewno ciekawią nas nowe, widowiskowe produkcje i reklamy. W końcu większość ludzi lubi być na bieżąco z filmami, bo można potem o tym porozmawiać z innymi. Często do obejrzenia filmu zachęca nas muzyka, jeśli akurat ścieżka dźwiękowa wpada nam w ucho. Niektórzy po prostu lubią ten klimat. Sączenie coca-coli i chrupanie popcornu bywa nie lada przyjemnością. Są tez osoby, które lubią przychodzić do kina żeby grać główną gwiazdę seansu. Robią głośne komentarze i krzyczą kiedy nie trzeba, żeby tylko zwrócić na siebie uwagę. Są też tacy, którzy przychodzą najzwyczajniej w świecie się wyspać, choć to trochę bez sensu.

To samo można zrobić w domu przed telewizorem. Niektórzy chcą się wzruszyć inni przestraszyć. Jedni chcą obejrzeć coś, z czym mogliby się utożsamić. Inni wolą uciec od codziennej rzeczywistości w fantastykę. Niezależnie od tego, co nas do kina przyciąga, czy muzyka, czy reklamy lub chęć relaksu, zawsze miło jest obejrzeć film w gronie przyjaciół.
Jak zostać dziennikarzem (http://www.poto.pl)? Przyczytaj uważnie to co napisałem powyżej i dojdziesz do wniosku, że jest to zalążek gotowego artykułu. Napisz i wrzuć na jakiś liczący się portal z dziennikarstwem obywatelskim i na pewno zostaniesz oceniony.

Dodaj komentarz