Interes na social lending

Zdecydowanie się na otworzenie swojej własnej działalności może okazać się jedną z lepszych decyzji, jakie to przyjdzie nam podjąć w naszym życiu. Niestety musimy zdać sobie sprawę, że pracując na czyjś rachunek nie możemy liczyć na zbyt duże zyski.

W takiej sytuacji pracujemy przede wszystkim na naszego pracodawcę, nie zaś dla nas samych. No dobrze, ale jakie czynności będziecie musieli wykonać chcąc otworzyć własną firmę? Przede wszystkim musimy bardzo uważnie rozpatrzeć profil świadczonych przez naszą firmę usług. Otwieranie kolejnego sklepu spożywczego na osiedlu, na którym ich jest już dziesięć, raczej nie będzie zbyt dobrym pomysłem. Po rozpisaniu biznesplanu powinniśmy zorientować się czy przysługuje nam dotacja. W przypadku jej otrzymania znajdziemy się na naprawdę bardzo korzystnej pozycji. Nikt chyba nie ma wątpliwości co do tego, że sfinansowanie zdecydowanej większości naszych wydatków jest bardzo przyjemnym czynnikiem.

Udzielony nam bezzwrotny kredyt ma jednak pewne ograniczenia. Przede wszystkim przez określony w „umowie” okres nasza firma nie może zbankrutować. Zapis ten jest taki sam dla każdej firmy, wobec tego nie powinien on nas specjalnie zdziwić. Myślę, że zaciągnięta w ten sposób pożyczka jest dużo lepszym rozwiązaniem, aniżeli korzystanie z usług banków. Jeśli uda nam się załatwić wszystkie formalności to możemy także pomyśleć o kolejnym biznesie i zrobić interes na portalu typu social lending for people (Gold-factory.net), czyli pożyczki społecznościowe.

Dodaj komentarz