Dylematy kierowcy – tani kredyt samochodowy czy gotówka?

Kupować samochód na kredyt czy może lepiej wstrzymać się z tym jakiś czas i zaoszczędzić pieniądze? Taki dylemat ma bardzo wielu kierowców. Każda z tych przedstawionych opcji ma oczywiście swoje plusy i minusy. Wiadomo, że bardziej się opłaca finansować rozmaite przedsięwzięcia z własnej kieszeni. Nie ponosi się w związku z tym żadnych dodatkowych opłat takich jak odsetki, prowizje etc.

Minusem zaś jest w tym momencie to, że pieniądze trzeba odkładać przez jakiś czas – kiedy w rachubę wchodzi zakup samochodu, wtedy okres ten się wydłuża. Przy tej okazji zawsze natomiast istnieje bardzo duże ryzyko, że pojawią się pilniejsze wydatki i trzeba będzie niestety pozbyć się oszczędności. Wizja posiadania własnego auta stanie się wówczas dość odległa. Z kolei atutem kredytu jest to, że z pewnymi przedsięwzięciami nie trzeba zwlekać nie wiadomo jak długo. Wadą tego rozwiązania są natomiast koszty. Niestety, pożyczając od banku pieniądze trzeba się liczyć z tym, że muszą być oddane w terminie wraz z naliczonymi odsetkami. Na tym jednak wydatki się nie kończą – kredyt to także inne opłaty jak dla przykładu prowizja czy ustanowienie zabezpieczeń. Większość ludzi wybiera mimo wszystko ten właśnie wariant, ponieważ nie chcą odkładać zakupu auta na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Różnorodność ofert w tym zakresie na tani kredyt samochodowy (Autozakup.com.pl) jest na rynku spora. Na ostateczny koszt zobowiązania wpływa wiele rozmaitych czynników. Najważniejszy jest przy tym wiek pojazdu – im samochód starszy, tym trudniej dostać na niego kredyt i tym mniej korzystne są warunki umowy.

Dodaj komentarz