Drzwi a prawo.

Z punktu widzenia większości kupujących klientów drzwi i klamki przede wszystkim zwraca uwagę na to aby drzwi odpowiednio pasowały do wnętrza, ładnie się prezentowały i były w miarę niedrogie. Jednak musimy także pamiętać żeby przed rozpoczęciem budowy domu dokładnie przeanalizować plan domu i sprawdzić jakiej wielkości są otwory drzwiowe. Prawo którego trzeba przestrzegać wyznaczyło granicę minimum 80cm szerokości otworu drzwiowego. Niestety niedostosowanie się do przepisów może przysporzyć nam dużo problemów więc warto sprawdzić wszystko dokładnie przed faktem dokonanym. Brak progów- to kolejny element stosowany w budownictwie. W trosce o bezpieczeństwo nie powinniśmy w domu montować progów. Wyjątkiem są łazienki i toalety. Tam właśnie najczęściej dochodzi do awarii i dzięki progom możemy uniknąć zalania większej części domu. Udając się do sklepu z drzwiami powinniśmy także odwiedzić dział: akcesoria drzwiowe  gdzie znajdziemy tuleje wentylacyjne. Montowane są w drzwiach przede wszystkim łazienkowych oraz w drzwiach gdzie dodatkowa wentylacja jest niezbędna. Minimalna powierzchnia otworów musi wykosić 220 centymetrów kwadratowych.
Następnym aspektem prawnym są skrzydła otwierane na zewnątrz. Przede wszystkim w drzwiach łazienkowych które mają mały metraż. W razie wypadku łatwiej będzie nam dostać się do środka.

Kupujmy więc klamki i drzwi z głową – aby potem zaoszczędzić na ewentualnych komplikacjach z prawem i użytkowaniem tego typu produktów.

Dodaj komentarz