Dobre pieniądze za pracę za granicą

Pamiętam kilka lat temu jak nasi rodacy tłumnie rzucili się do autokarów i zaczęli wyjeżdżać do pracy za granicę. Bardzo dużo moich znajomych wyjechało do pracy na wyspy brytyjskie i myśleli, że tam jest eldorado i pieniądze leżą tam na ulicy.

Niestety rzeczywistośc dość szybko i brutalnie zweryfikowała ich marzenia o krainie chlebem i miodem płynącej. Okazało się, że nigdzie nie ma lekko i szędzie trzeba ciężko pracować żeby  żyć na dobrym poziomie. Praca za granicą dla tancerek z polski (Fotomodelki.warszawa.pl) okazałą się pracą dobrze płatną, ale tylko patrząc przez pryzmat pracy i zarabiania pieniędzy w polsce. Nagle do tych co tak na hurra zachwycali się innym krajek dotarło, że są tam obywatelami trzeciej albo i czwartej kategorii i nic tam nie znaczą.

Teraz nawet już dochodzą do mnie słuchy do tych co wcześniej twierdzili, że żyją jak królowie, że jest bardzo ciężko i chyba rodzice im będą podsyłać z Polski pieniądze. Dla mnie to jakiś absurd. Jak jest źle i nie idzie praca za granicą to trzeba wracać i tutaj w Polsce ukłądać sobie życie i szukać pracy zgodnej ze swoim wykształceniem, a nie pierwszej lepszej jaka popadnie, a najczęściej jest to zmywanie, sprzątanie i inne tego typu zajęcia. Wcale nie są to takie dobre pieniądze za pracę za granicą.

Dodaj komentarz