Dobre inwestycje to nie zabawa – gra na giełdzie

Oglądając ekonomiczne wiadomości zawsze możemy natknąć się na swoiste sprawozdanie z kursu akcji największych spółek giełdowych. Kiedy to jesteśmy po stronie reprezentującej tylko i wyłącznie obserwatorów – wszystko wydaje się nam być takie proste i oczywiste.

Kiedy to jednak sami zaczynamy inwestować w akcje – sytuacja przestaje wyglądać tak kolorowo. Nie trudno jest się już domyśleć tego, że artykuł ten o inwestowaniu właśnie będzie głównie traktował. Cóż, na samym wstępie przyznać muszę, że gra na giełdzie nie należy do najłatwiejszych. Ogólnie można powiedzieć, że dobre inwestycje pieniędzy w akcje : Vibank.pl to nie jest zabawa. Początkującym zdecydowanie odradzam rzucanie się na głęboką wodę, są dużo prostsze metody inwestowania gotówki.

Jeśli jednak jesteśmy uparci i uważamy, że będzie to dla nas odpowiednie rozwiązanie – pozostaje mi życzyć powodzenia. Nie możemy zapominać o tym, że przesadna pewność bardzo często prowadzi do zguby. Niektóre szalone decyzje mogą wyjść na plus, jednakże ryzykowanie całym majątkiem – przynajmniej według mnie – zdecydowanie mija się z celem. Gra o taką stawkę przynieść może nam naprawdę kolosalny zysk, jednakże pozbawić może nas również majątku, na który to przychodziło nam pracować przez sporą część naszego życia.

Dodaj komentarz