Autokredyt – podstawowe warunki

Otrzymanie kredytu samochodowego jest uzależnione od tego czy wnioskodawca spełnia kryteria stawiane w tym momencie przez bank. W tym momencie wchodzi w rachubę szereg rozmaitych wymagań, nie mniej jednak trzeba wspomnieć o tych dwóch podstawowych.

Po pierwsze – trzeba posiadać odpowiednio wysokie dochody oraz stałe ich źródło. To bowiem w głównym stopniu decyduje o tym czy dana osoba posiada wymaganą zdolność kredytową, czy też nie. Dodatkowo banki sprawdzają każdego wnioskodawcę w Biurze Informacji Kredytowej. Po drugie – bardzo ważne jest tutaj to jaki konkretnie samochód zostanie sfinansowany dzięki przyznanym środkom. Zasada obowiązuje generalnie taka, że im nowsze auto, tym lepsze są warunki umowy. Niezbędne jest jednak dostarczenie do banku dokumentów potwierdzających zakup samochodu. Bank wymaga przede wszystkim umowy kupna-sprzedaży oraz kserokopii dowodu rejestracyjnego, niekiedy nieodzowna jest też karta pojazdu (głównie wtedy, kiedy jednym z zabezpieczeń kredytu jest depozyt wspomnianej karty).

Autokredyt – weryfikacja zdolności kredytowej

W dzisiejszych czasach bankowa oferta jest zasobna w różnego rodzaju produkty finansowe, wśród których znajduje się między innymi kredyt samochodowy na działalność (Kredyty-auto.pl). To jeszcze jedna z propozycji, do skorzystania z której nieodzowne jest spełnienie wielu warunków. Zdecydowanie najważniejszym kryterium branym w tym momencie pod uwagę przez banki jest kryterium dochodowe. Bez zdolności kredytowej nie ma co nawet marzyć o otrzymaniu kredytu na zakup samochodu osobowego (bądź innego pojazdu, bo takie opcje również wchodzą tu w rachubę). Wysokość zarobków oraz ich źródło są tutaj zatem kluczową sprawą. Przy ocenie zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę również i inne czynniki takie jak dla przykładu wiek wnioskodawcy, jego stan cywilny, ilość osób w gospodarstwie domowym, wykonywany zawód i tym podobne. Każdy bank stosuje swój własny system weryfikowania wiarygodności finansowej potencjalnego klienta, w związku z czym można mieć do czynienia z sytuacją, gdy jedna instytucja przychyli się do wniosku, druga natomiast nie.

Dodaj komentarz